Aydın Merkez de Kız Yurdu Aydın’ın Efeler ilçesinde faaliyet gösteren Ulukonak Özel Kız Öğrenci Yurdu’nun kayıtları devam ediyor. Kaliteli ve güvenli hizmet felsefesiyle yola çıkan yurt, 16 çalışanı ve 225 kapasiteli iki yurdu ile kız öğrencilere hizmet veriyor.

2019 yılından bu yana kendini sürekli yenileyen, sunduğu hizmetin kalitesini arttırarak sürdüren, kurumun anne eli değmiş kadar lezzetli yemekleri, yüksek güvenliği ile anılması ve ulaşım kolaylığı ile fark yaratmaktayız.

Kaliteli hizmet sunmak için tüm sorumlulukları üstlenmekteyiz,  Yurtlarımızda kayıtlarımız devam ediyor. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Her ailenin çocuğu kıymetlidir. Ama bizim yanımızda daha kıymetli oluyorlar. Çünkü emanet kutsaldır. Aydın’da güvenle çocuklarını emanet edebilecekleri bir yurt olarak hizmet veriyoruz. Ailelerin içi rahat olsun çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilirler.

Aydın Merkez de Kız Yurdu

“Aydın’da kızlarımız için aile ortamında bir yuva hazırladık. Gönül rahatlığıyla evlatlarınızı burada bırakabilirsiniz. Anne yemekleri ve anne sıcaklığını burada hissedeceklerinden de şüpheniz olmasın.”

Yükseköğretim yılı başlamasına az bir zaman kaldı. Üniversiteye başlayacak gençlerimiz ve aileleri iyi bir üniversiteye kayıt etmenin telaşında, tabi öğrencilerde aldıkları puanların yeteceği en iyi üniversiteye yerleşmek istiyor. Günümüz teknolojisinde artık tercihlerde kayıtlarda ve hatta okul harçları da internet üzerinden yapılabilmektedir. Hâl böyle olunca öğrenciler yurt kayıtları için yerleştikleri üniversitelere en yakın öğrenci yurtlarını bulma ve kayıt olma arayışına giriyor. Buldukları bir kaç görsele bakarak ön kayıt yaptırıyor. Söz konusu gün gelip yerleşmek olunca birçok öğrenci hayâl kırıklığına uğruyor.

Aydın Ulukonak Kız Yurdu olarak öğrencilerimizin en iyi okullara yerleşmelerini canı gönülden istiyoruz ve tabi kız öğrencilerimizin de öğrencilik sürecinde rahat edecekleri, özellikle aile ortamı sunabilen butik yurtlara yerleşmelerini isteriz.

Aydın Merkez de Kız Yurdu

Aydın Merkez de Kız Yurdu

Aydın Merkez de Kız Yurdu denildiğinde aklınıza sıcak güzel bir aile ortamı sunan öğrenci velileri ile bire bir irtibat halinde olup öğrencilerin rahatını, güvenliğini ve huzurlu bir şekilde ders çalışacakları ortamı sağlamayı kendinize görev edindik. Mutfağımızda hazırlanan günlük taze yemeklerimiz ile öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesini, düzenlediğimiz etkinlikler ile öğrencilerimizin stresini atması, moral düzeyinin yüksek olmasını sağlıyoruz.

Aydın kız öğrenci yurdu aradığınızda uzaktan kayıt olmak isterseniz sizinle bire bir konferans yaparak odalarımızı canlı görmenizi sağlıyoruz yine e-kayıt sistemimiz ile seçtiğiniz oda ve yatak numarası ile kayıt oluyor ve yurda geldiğinizde yeriniz belli olduğu için direk yerleşebiliyorsunuz. Bu uygulamamız ile öğrenciler arasında yer tartışmasının olma olasılığını da ortadan kaldırmış oluyoruz. Tüm bu hizmetlerimiz siz değerli öğrencilerimizin eğitim süresi boyunca rahatını sağlamak içindir.

Aydın Merkez de Kız Yurdu  arayan öğrencilerimizden ricamız bizleri ziyaret etmeden karar vermemeleri.

Üniversite sınavını kazandıktan sonra ki tercihler evresini de olumlu bir şekilde atlattıysanız bir sonra ki evreye geçmeniz için hiçbir engel kalmadı. Üniversiteyi okuyacağınız şehir belli olduğuna göre; (ben İstanbul olarak düşünüyorum ) İstanbul’da en uygun fiyatlı yurt konu başlığında aramalar yapmaya başladınız.

Aydın da Üniversiteye Yakın  Kız Yurdu

Birçok seçenek ile fiyat/performans karşılaşması yaparken dikkat edilmesi gerek birkaç detayı size hatırlatmak istiyorum. Bazıları küçük şeyler ne olacak canım demeyin, tecrübeyle sabitlenmiştir ki ‘’sinek küçüktür lakin mide bulandırır’’ Bu yüzden lütfen listeye göz atmadan yurt seçiminizi yapmayın, zor durumda kalmanızı istemeyiz.

Yurt yönetim odaları koridorların temizliğinden çok daha öncelikli, temizlik düzenine dikkat edin. Ritüel nasıl işliyor? Oda temizliğiniz, çöp alımları ne sıklıkla yapılıyor? Bu detay önemsenmez lakin ucuz olsun diye tutmuş olduğunuz yurtta mahrum kalındığında can sıkıcı olabilir.

Yurdun koordinat bilgilerini oturup hesaplayın demiyorum lakin okulunuza yakınlık mesafesini iyi bilin. Aktarmalı olarak ulaşım sağlamak isteseydiniz hiç yurtta kalmadan evinizden okulunuza gidebilirdiniz.

Aydın Merkez de Kız Yurdu Ortak kullanım dahi olsa odanızda çalışma masası olmasına dikkat edin. Oda aydınlatmalarını kontrol edin, sınav haftası loş ışıklar size boş romantizm kazandırabilir ama sınavı kazandırmaz

Wi-fi hizmetinde hız kontrolünüzü yapın, kaplumbağa hızı ile ulaştığınız bilgi sizi derslerden soğutur.

Güvenlik zafiyeti hissedeceğinizi düşündüğünüz hiçbir yurda bilgi almak için olsa dahi girmeyin. Güvenlik personelinin gerçekten güven vermesi gerekir, sizi koruyacağını duruşundan anlamalısınız.

Bu maddeyi sadece deneyimleyerek öğrenebilirsiniz; yurt sorunlarınızı şeffaf bir şekilde dinleyecek personel ve idari birim olmalı. Köstek mi? Destek mi? olacaklarını ancak gözlemleyerek anlayabilirsiniz

Ziyaretçileriniz konusunda özellikle aileniz size anlayış göstereceklerine dair ön görüşme yapın varsa kurallarını öğrenin. Sonradan yaşayacağınız tatsız sürprizler ve kurallar yıl boyunca sizi mutsuz bir evde büyümek zorunda olan çocuk psikolojisine sokacaktır.

Mutfak olmazsa olmaz maddemiz. Sizden anneniz kadar iyi yemek yapmanızı kimse beklemiyor lakin daha düşük bütçe ile daha sağlıklı beslenmeniz için mutlaka yemek yapabilecek bir mutfağınız olmalı. Temizlik konusuna yine dikkat edeceğimiz noktadır

Ve yakın zamanda öğrencilerin başına gelen talihsiz bir olayı anlatmak istiyorum. Sosyal medya üzerinden kendine müşteri bulan x bir yurdun aslında ruhsatının olmadığı anlaşılmış ve yurt kapatılmış. Öğrencilerin hepsinin paraları içerde kalmış ayrı bir de yurtsuz kalmışlar dönem başında.

Sizler bizim geleceğimizsiniz, çok düşünüp az karar verin. Tüm maddeler ve daha fazlasının Aydın Merkez de Kız Yurdu ve Aydın da uygun fiyatlı yurt olarak Aydın Ulukonak Kız Yurdu tarafından karşılandığını belirtmek isterim.

Kafanızda ki sorunlar konaklamanız ile ilgili değil, dersleriniz ve geleceğiniz ile ilgili olsun.